KARAT SERT MADEN UÇLARI SANAYİ VE TİCARET A.Ş.

BUNLARI BİLİYOR MUSUNUZ ?
ELMAS NEDİR
Elmas, bir geometrik kübün köşelerinde karbon atomları bulununan bir kristal yapıdır. İnsanoğlunun bildiği en sert malzeme olan elmas sentetik veya tabii olabilir. Sentetik elmas, karbonun 50000-100000 atmosfer basınç altında 1500°-2000° C'a kadar ısıtılması ile elde edilir. Bu cins elmas, tabii elmastan daha yüksek mekanik sağlamlık ve daha düzgün geometrik yapı gösterir.
KARAT SERT MADEN UÇLARI
Elmas konusunda tecrübeli bir üretici olup, her türlü ihtiyacınıza cevap verecek mamülleri üretebilecek tekniğe ve kapasiteye sahiptir.
ELMAS KESİCİLİ ALETLER
Elmaslı aletler piyasaya 1950'lerde çıkmıştır. Başlangıçta pahalı olmaları nedeni ile çok fazla rağbet görmemişler ise de verimliliği artırdıkları ve işçiliği azaltıklarından giderek eski aşındırıcıların yerini almaktadırlar.
ELMAS YOĞUNLUĞU
Yoğunluk, karat cinsinden ağırlığın hacime oranıdır. Aşağıdaki liste, yoğunluk ile Karat/cm3 arasındaki ilişkiyi vermektedir.
MIXER / TURBULA
Metal tozları ile elmas tozunun birbirine tam olarak karısması, uygulama esnasındaki tutuculuk bakımından çok önemlidir.
DOZAJ
Elmas ve diğer metal tozları bu makina sayesinde el değmeden otomatik olarak tartılır ve buradan grafit kalıpların içine dükülür.
OTOMATİK KAYNAK
Teknolojisinin son ürünü olan ekipmanları ile 21.yüzyılı karşılamaya hazırlanan KARAT, alanında lider bir kuruluş olma özelliğini muhafaza etmektedir.